Wakacje w dobrym stylu Madera - wszystko w zasięgu rękiTa odległa wyspa na Oceanie Atlantyckim jest prawdziwym klejnotem, który zasługuje na więcej uwagi niż ta, którą obecnie otrzymuje. Naturalne piękno Madery jest niezrównane, a na wyspie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest bardzo bezpieczna, stosunek ceny do wartości jest doskonały, podczas pobytu można łatwo nauczyć się portugalskiego, jedzenie jest pyszne i autentyczne, a pogoda wspaniała. Jeśli szukasz autentycznych wrażeń z podróży, Madera jest miejscem dla Ciebie!

Stosunek ceny do wartości jest doskonały.

Jedną z najważniejszych rzeczy dla wielu podróżników jest stosunek ceny do wartości. Chcesz uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze i nie wydać zbyt wiele na swoją podróż. Madera to świetne miejsce dla osób, które mają ograniczony budżet - wszystko jest tu bardzo tanie. Wyspa nie jest zwykłym celem turystycznym, więc nie znajdziesz tu wyszukanych hoteli czy restauracji. Znajdziesz tu za to autentyczne i tradycyjne doświadczenia, czyli dokładnie to, czego oczekujesz jako podróżnik. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy na swoją podróż, zawsze możesz zatrzymać się w hostelu lub wynająć pokój we wspólnym mieszkaniu. Hostele na Maderze są bardzo tanie, a jeśli podróżujesz w grupie, możesz znaleźć pokoje za mniej niż 10 euro od osoby. Jedzenie na Maderze jest również bardzo tanie. Doskonałe dania z owoców morza można znaleźć już za około 10 euro. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, zawsze możesz skorzystać z przejazdu lokalnego kierowcy autobusu i uniknąć drogich taksówek.

Możesz łatwo nauczyć się portugalskiego podczas pobytu

Jedną z najlepszych rzeczy związanych z odwiedzeniem Madery jest to, że możesz uczyć się portugalskiego podczas pobytu. Na wyspie znajduje się wiele wspaniałych szkół językowych, w których możesz uczyć się portugalskiego i jednocześnie wędrować po wyspie. Nauka nowego języka jest zawsze przyjemna, kiedy możesz ćwiczyć z miejscową osobą i poznać jej kulturę od środka. Można też spróbować nauczyć się dialektu maderskiego, który ma liryczne brzmienie i jest śpiewany. Możesz odwiedzić miejscowe bary i pośpiewać z mieszkańcami lub wybrać się na koncert fado, portugalskiego gatunku muzycznego.

Jedzenie jest pyszne i naturalne

Podczas podróży jedną z najważniejszych rzeczy jest skosztowanie lokalnej kultury i jedzenia. Jeśli lubisz próbować nowych smaków i lubisz jeść autentyczną kuchnię, Madera jest miejscem dla Ciebie. Na początku wiele osób odwiedza tę wyspę ze względu na niskie ceny i nie oczekuje zbyt wiele od jedzenia. Są jednak zaskoczeni, gdy skosztują niesamowitych potraw. Jedną z najpopularniejszych potraw na Maderze jest ryba tavaco, którą piecze się w glinianym piecu zwanym "coquito". W tym samym piecu można również opiekać chleb, który nazywa się "fogo de chão". Innym typowo maderskim daniem jest feijoada, czyli gulasz z fasolą, kiełbasą i wieprzowiną.

Pogoda jest wspaniała!

Pogoda na Maderze jest wspaniała przez cały rok. Wiosną można cieszyć się ciepłymi temperaturami, natomiast latem temperatury są idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jesień jest doskonała na piesze wycieczki, a zima to najlepszy czas na obserwację wielorybów. Jeśli nie podoba Ci się pogoda na Maderze, wystarczy poczekać kilka dni, a pogoda się zmieni. Jeśli więc planujesz wycieczkę na Maderę, nie musisz się martwić o pogodę. Podczas pobytu na wyspie można spodziewać się temperatur w zakresie od 16 do 27 stopni Celsjusza, przy czym średnia wynosi 21 stopni Celsjusza.